• Ana Sayfa
 • Portal
 • Üye Listesi
 • Yönetim Kadrosu
 • Forum İstatistikleri

 • Konuyu Oyla:
  • Toplam: 6 Oy - Ortalama: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  Ücretsiz Kurabileceğiniz Bazı Forum İsimleri
  Çevrimdışı

  Root


  <font color=red> Admin
  user avatar


  Kayıt: Jan 2012


  Konu Sayısı : 1,359


  Mesaj Sayısı : 1,486


  Rep Puanı: 5

  Teşekkürler: 0
  0 mesaj içinde 0 teşekkür verildi.
  #1
  Ücretsiz Kurabileceğiniz Bazı Forum İsimleri
  Ülkemizde genellikle “forum sitesi” olarak bilinen forumlar ya da tartışma panoları açmak için uzun yıllardır web geliştirme bilgisine gerek yok. Sizin için bu tartışma panolara ilişkin dosyaları ve veri tabanlarını yöneten, size ücretsiz bir alt domain de sağlayan tamamen ücretsiz servisler var. Bugünkü yazımda bu forum sistemleri ile ilgili olarak bilgi vereceğim. Bedava forum kurma hiç de zor bir iş değil ve bir kaç fare tıklaması ile halledilebilir.

  Neden forum kurmalıyım ?

  İçinde bulunduğunuz topluluk (vakıf, dernek, okul, işyeri, mahalle, köy) elemanları için bir tartışma ve fikir alışverişi ortamı yaratmak için forumlar birebir. Hızlı mesajlaşma, sosyal medya entegrasyonu ve kolay kullanım özellikleri ile forumlar uzun yıllardır popüler olarak internet sitelerine eklenmekteler. Siz de topluluğunuz için hareketli ve etkili bir iletişim ortamı yaratmak istiyorsanız bir kaç tıklamayla tamamen iş görür bir forum kurabilirsiniz.

  1. Proboards

  Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın. - Amerika’nın en popüler ücretsiz forum servislerinden. Sitenizin altında ve üstünde google reklamları gösteriliyor. Kullanıcı , mesaj, forum sayısında hiçbir sınır yok. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Yıllardır aktif olarak çalışan güvenilir bir forum sistemi. MySQL ile değil CGI ve perl ile çalışmakta. Ücretli üyelik alırsanız reklamlar kalkıyor ve kendi alan adınızı kullanabiliyorsunuz. Proboards forumuna kendi temanızı ve kodlarınızı ekleyebilir, görünümü ve işleyişi tamamen kişiselleştirebilirsiniz. Bu işi 2000′den beri yapan, en baba firmalardan biri. Tek eksiği Türkçe desteğinin olmaması.

  hCgDb.png

  Türkçe Desteği : Yok

  Reklam : 2 adet banner reklam altta ve üstte.

  Altyapı : YABB

  Alan adı : siteadi.proboards.com ya da kendi alan adınız (ücretli)

  ——————
  2. Forumotion
  4q6HX.jpg

  Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.  Forumotion da önde gelen ücretsiz forum sağlayıcılarından ve yurtdışında oldukça popüler. Ülkemizde de yetkinforum adıyla faaliyet gösteren forumotion, phpBB2 ve 3, invision power board ve punBB forum sistemlerini destekliyor. Bu seçeneklerden biri ile ücretsiz forumunuzu açabilirsiniz. Kullanıcı , mesaj, forum sayısında hiçbir sınır yok. Forumotion da güvenilir bir firma ve forumunuzu rahatlıkla emanet edebilirsiniz. Kodlar ve temalar ile forumunuzu kişiselleştirebilirsiniz. Forumotion ülkemizde yetkin forum olarak da faaliyet gösteriyor ve biliniyor.

  Türkçe Desteği : Var

  Reklam : 2 adet banner reklam altta ve üstte.

  Altyapı : phpBB, invision, punBB

  Alan adı : siteadi.forumotion.com/net/org/yetkinforum vs… ya da kendi alan adınız (ücretli)

  Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

  3. Freeforums

  Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

  phpBB altyapısını kullanan, stabil, admin panelinde önemli iyileştirmeler ve basitleştirmeler yapılmış sağlam bir sistem freeforums. Bir şeyler ters gittiğinde forumunuzun yedeğini de yükleyebileceğiniz, oldukça optimize edilmiş bir phpBB sistemi. Herhangi bir problem göremedim. ÜCretsiz üyeler için gene reklamlar mevcut. Forum kullanımına dair herhangi bir kısıtlama yok. Milyonlarca üye, başlık, mesaj içerebilir forumunuz. Eğer phpBB kullanmak istiyorsanız, FreeForums u şiddetle tavsiye etmekteyim. Tema ve mod desteği çok iyi. Ücretsiz olarak üye olsanız dahi çok kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

  Türkçe Desteği : Var

  Reklam : 2 adet banner reklam altta ve üstte.

  Altyapı : phpBB,

  Alan adı : siteadi.freeforums.org ya da kendi alan adınız (ücretli)

  W4F3Wl.jpg

  4.Nabble

  Eğer hızlı çalışan, arayüzü basit, etkili bir forum sistemi istiyorsanız Nabble sizlere göre. Rahatlıkla da sisteminize entegre olabiliyor. Herhangi bir hosting vs. derdi düşünmenize gerek yok. Nabble serverlarında forumunuz sizin için barındırılıyor. Bir kaç dakikada forumunuz hazır ve beyaz bir görünüm ile hızlıca yüklenebiliyor, üyeler birbiriyle iletişim kurabiliyor. Çok yakında Nabble ingilizce dışındaki diğer dilleri de destekleyecek. Oldukça hızlı çalışıyor ve sadeliği ile ön planda. Nabble ı şu örnekteki gibi kendi sitenize çerçeve ile iliştirebilirsiniz. Bu çok önemli bir özellik. Pratik ve seri bir çözüm arayanlar için Nabble 1 numara !

  Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

  5NVM7.jpg

  Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

  Türkçe Desteği : Var

  Reklam : alt kısımda banner reklam altta ve üstte.

  Altyapı : kendine özgü

  Alan adı : siteadi.n5.nabble.com

  5. Zetaboards

  Daha önceden InvisionFree olarak bilinen ve ücretsiz IPB forum kurabilmenizi sağlayan sistem, IPB üzerinde büyük modifikasyonlar yaparak Zetaboards adını aldı. Güzel ve modern görünen, hızlı çalışan bir sistemleri var. Aylık 7.95 karşılığında paralı bir forum kurabilir, ya da reklamlar ile beraber ücretsiz ve siteniz.zetaboards.com şeklinde forumunuzu kullanabilirsiniz. Forumunuz üzerinde herhangi bir sayısal kısıtlama yok. Tema ve kod desteği yerinde. Kullanıcılar birbiri ile yardımlaşarak forumlarına destek olmakta ve teknik tavsiyeler vermekteler. Kullanıcılar tarafından çok beğenilen, oldukça gelişmiş bir yazılım Zetaboards.

  Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

  Türkçe Desteği : yok

  Reklam : üstte banner reklam

  Altyapı : Invision Power Board

  Alan adı : siteadi.zetaboards.com

  JxCca.jpg
  f8r22tkp.png
  11-19-2013, 11:46 PM
  Çevrimdışı

  Root


  <font color=red> Admin
  user avatar


  Kayıt: Jan 2012


  Konu Sayısı : 1,359


  Mesaj Sayısı : 1,486


  Rep Puanı: 5

  Teşekkürler: 0
  0 mesaj içinde 0 teşekkür verildi.
  #2
  RE: Ücretsiz Kurabileceğiniz Bazı Forum İsimleri
  6. Sparklit

  preview03.png

  Sparklit, webmasterlar için pek çok ücretsiz hizmet sunan bir firma. Kendi forumunu, blogunu kurmak isteyenler için pratik ve tatmin edici bir çözüm. Ücretsiz forum hosting, blog hosting, oylama hizmeti (poll), site istatistikleri ve sayaçları, ziyaretçi defterleri, e mail ve reklam kampanyaları yöneticileri sunmakta. Hizmetlerin bazılarını test ettim ve oldukça tatmin ediciler. Forum sistemi eski phpBB 2‘yi kullanmakta ama epey modifiye etmişler ve hoş olmuş. Blog sistemi de eski WordPress sürümünü kullanıyor ama o da epey modernize edilmiş ve elden geçirilmiş. Sparklit başka hizmetlerde sunmakta, bu hizmetlerin paralı versiyonları daha çok imkan sunmakta ama ücretsiz versiyon hemen her işinizi görecektir.  Türkçe Desteği : var

  Reklam : üstte banner reklam

  Altyapı : phpBB 2

  Alan adı : siteadi.sparklit.com

  7. Forumup.com

  Türkçe desteği olan ve Türkiye’den de pek çok üye tarafından kullanılan forumup.com, phpbb2′nin modifiye edilmiş bir halini kullanıyor. Oldukça hızlı ve işlevsel bir yazılım olan phpbb2, forumup tarafından geliştirilerek modern ve işlevsel bir hal almış diyebilirim. Oldukça iyi bir destek topluluğu da barındıran forumup, uzun yıllardır hizmet veren güvenilir bir forum hizmeti sağlayıcısı. Eğer phpbb2 seviyorsanız, adresiniz forumup.com olmalı .

  Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

  Ücretsiz İSİM.ForumUp.com adresi
  Kategoriler, Forumlar ve sınırsız tartışma
  Genel veya Özel Forumlar
  Gelişmiş Arama Motoru
  Özel İleti Sistemi
  En iyi arama motoru için dizinleme yapılmıştır
  Yalnızca kayıtlı kullanıcının görebileceği bağlantı
  Tüm kayıtlı kullanıcılara posta gönder
  Seçmeniz için bir sürü muhteşem arayüz
  Yüzlerce gülücük seçeneği
  50′den fazla dil seçeneği

  8.Forums-Free

  Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

  phpbb3 altyapısını kullanan ve Türkçe desteği olan son derece başarılı bir diğer servis ise forums-free.com. İşte özellikleri

  5N2Am.png

  Sınırsız erişim! Sınırsız sayıda mesaj ve kullanıcı;
  Dosyalar, resimler, müzik, v.b. için 5GB alan; (unlimited bandwidth)
  40+ Temalar;
  Sohbet; + Portal;
  Smiley Central;
  Forum kişiselleştirme! (logo, avatarlar, v.b.);

  Buradan kaydolabilir ve ücretsiz Türkçe forumunuzu hemen açabilirsiniz.

  Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

  ——————————————————————————–

  9.Ucoz

  Özellikle Doğu Avrupa ve Rusya’da çok popüler bir servis olan uCoz, kullanıcılara 6 yıldır ücretsiz web hosting sunmakta. Ucoz sadece bir forum hosting sistemi değil, çok daha kapsamlı, forumu da içeren komple bir çözüm. Ülkemizde de pek çok webmaster tarafından kullanılabiliyor. 6 yıldır faaliyet gösteren kaliteli bir sistem. uCoz hakkında detaylı bir inceleme yazısı yazdım. Buradan okuyabilir ve kararınızı verebilirsiniz. uCoz forumları da, phpbb2 altyapısı kullanıyor.

  rKpgQ.gif

  Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

  10. Make Forum

  Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

  Make Forum, hem phpBB hem de daha az özellikli ve basit Lefora forumları kurmanıza olanak sağlıyor. Yani iki forum sisteminden birini seçmenize imkan veriyor. Özellikleri şu şekilde;

  Tamamen ücretsiz
  Sınırsız forum, kullanıcı ve yazı
  2GB alan
  10GB Trafik
  Eklenti yükleyebilme

  mghs_sm.jpg

  210+ Tema
  Özel modlar
  Tüm diller
  Bedava alt domainler
  Logo ekleyebilme
  Tamamen kişiselleştirilebilme

  phpbb_sm.jpg

  Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

  ————————-

  11. IcyBoards

  phpBB ve Invision‘dan sıkıldınız mı ? Güncel, güçlü, vBulletin benzeri bir forum yazılımını ücretsiz hosting ile mi birleştirmek istiyorsunuz? O halde IcyBoard tercih etmelisiniz.

  Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

  IcyBoards, myBB forum sistemi ile ücretsiz forum oluşturabilmenizi sağlıyor. Oldukça iddialılar. Oldukça fazla tema, mod, eklenti desteği sunmaktalar. Büyük forum hosting servislerine meydan okuduklarını söylemekteler. Nasıl bir altyapı ile çalıştıklarını kendi forumlarından görebilirsiniz. Denemek isterseniz şu adresten kayıt olabilirsiniz.

  z2uA9.jpg

  Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

  12. Create a Forum

  İşte bu sefer de, SMF tabanlı bir forum sistemi ile karşınızdayız. Bu sitenin arkasındaki isim, aynı zamanda Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın. ve Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın. sistemlerinin de sahibi ve hem phpBB hem de SMF forumlarını host etme işinde tam bir uzman. Tamamen kendi yazdığı scriptler ile birden fazla forum hosting servisini aynı anda çalıştıran, bu alanda sözü geçen bir kişilik. Kendisi internet aleminde genellikle vbGamer olarak bilinmekte. Gönül rahatlığı ile onun SMF forum hosting servisini kullanabilirsiniz. Create Forum SMF 2.0 altyapısını kullanırken, mySMF ve SMFforFree SMF 1.11 altyapısını kullanmakta. Arcade ve SEO modları, referral system gibi modlar her iki sistemde de mevcut.

  YDRLI.png

  SMF 1.1.X

  KEait.gif

  SMF 2.0

  Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın. SMF 1.1. X

  Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın. SMF 2.0.

  Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın. SMF 1.1. X

  Yazıyı sürekli güncel tutulmaya devam edilecektir..

  kaynak:
  Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.
  f8r22tkp.png
  11-19-2013, 11:47 PM


  Hızlı Menü:


  Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Forum Yasal Uyarı

  Türkçe Çeviri: MyBB.Com.Tr
  Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
  Bu temanın yapımcısı #Pøwér™'dir. Hiç bir meteryal çalınamaz.
  Çalınması halinde gerekli yasak işlem ve hukuki yollara başvurulmaktan çekinilmeyecektir.

  İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumumuzda 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumumuz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.  10tl.net Destek Forumu -