Konuyu Oyla:
  • Toplam: 7 Oy - Ortalama: 2.71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instagram Nedir? Nasıl Kullanılır? [Özel Yazı]
#1
fft71_mf68963.Jpeg

Instagram, popüler fotoğraf paylaşım ve filtreleme platformlarının başında geliyor.

Kısa zaman önce Facebook tarafından 1 milyar dolar karşılığı satın alındığı duyurulan Instagram, popüler fotoğraf paylaşım ve filtreleme platformlarının başında geliyor. Ülkemizde son bir yıldır oldukça popüler hale gelen sosyal ağ yeniliklerine ve güncellemelerine devam ediyor.

Son olarak fotoğraflara etiketleme (mention) özelliğini duyuran Instagram bu saye de bir eksikliğini daha gidermiş oldu. Özellikle yeni jenerasyon tarafından sıklıkça kullanılan bu sosyal ağ bu özelliği sayesinden markalarında dikkatini çekmeye başladı. Markalarda özel günlerde Instagram üzerinden kampayalar düzenlemeye başladılar. (Markalar için Sosyal Medya’da Instagram Kullanımı Konulu Yazıyı Okumak için Tıklayın)

Instagram, özellik olarak mobil aygıtlar için tasarlanıp geliştirilmiş, kullanıcılarına fotoğraflarını sosyal ağlarda paylaşma ve filtreleme olanağı sunan farklı dil seçenekleri ile kullanılabilen bir uygulama. Yayınlandığı günden bugüne çok hızlı bir gelişim gösteren Instagram 21 Aralık 2010 tarihinde kırdığı 1 milyon indirmeye en hızlı ulaşma rekorunun ardından 2012’nin Mart ayına kadar 25 milyonu aşkın kullanıcıya ulaştı. 2012 Nisan ayında ise sabırsızlıkla bekleyen Android kullanıcılarının yüzünü de güldürerek Android için olan sürümünü de yayınlandı. Yeniliklerine web arayüzüyle devam eden Instagram kısa bir süre önce web sitesini de yayına aldı. Türkçe desteği‘de sunan uygulama, basit ve hızlı arayüzü ile sıkça tercih ediyor.

Peki, Nedir Bu Instagram, Nasıl Kullanılır?

Uygulamayı kullanmaya başlamak için mobil cihazımıza kurulum yapmak ve kullanıcı tanımlamalarını yapmanız yeterli. (Instagram Kurulumu ile İlgili Ayrıntılı Bilgi Almak için Tıklayınız) Instagram temelinde sosyal ağlarda fotoğraflarınızı paylaşmanızı sağlayan mobil cihazlarda kullanılan bir uygulama. Programın içinden açtığımız kameramız ile fotoğraflar çekerek veya telefonumuzda mevcut olan fotoğraflarınızı filitreleyerek Facebook, Twitter benzeri birçok sosyal ağda paylaşımda bulunabiliyorsunuz. Instagram’ın bu kadar popüler olmasını sağlayan ve en beğenilen özelliği ise fotoğraf düzenlemesine imkan vermesi. Fotoğraflarınızı bu program aracılığı ile çok kolaylıkla düzenleyebiliyorsunuz. Fotoğraf filtreleme özelliği sayesinde, oldukça geniş filtre çeşidinden birini kullanarak fotoğraflarınıza bambaşka görünüm katabiliyorsunuz.

Instagram Üzerinden İletişim!

Instagram size ayrıca hangi arkadaşlarınızın da bu uygulamayı kullandığını gösteriyor. Bu saye de sosyal medyadaki arkadaşlarınızla Instagram üzerinden bağlantı kurabiliyor, fotoğraflarını beğenebiliyor ve yorumda bulanabiliyorsunuz. Ayrıca yeni eklenen özelliği “etiletleme “ile kendi fotolarınızı takip edebiliyor ve gizlilik ayarları yapabiliyorsunuz.

Kısa Zamanda Gerçekleşen Büyük Başarı!

Instagram, sadece 1,5 yılda o kadar büyüdü ki, uygulamayı ile şu anda her gün milyonlarca fotoğraf paylaşılıyor. ABD üniversitelerinden Stanford Üniversitesi mezunu olan Mike Krieger ve Kevin Systrom tarafından geliştirilen programın geçtiğimiz aylarda 1 milyar dolar karşılığı sosyal ağların devi Facebook tarafından satın alındı.Logo’sunu da modernize ederek yenileyen sosyal ağın bakalım bu yükseliş ve gelişimi ne kadar devam edecek, bekleyip göreceğiz.

milliyet teknoloji
f8r22tkp.png
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi


10tl.net Destek Forumu -