Konuyu Oyla:
  • Toplam: 5 Oy - Ortalama: 2.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Flatcast Radyo Dj Girişi ve Yayın Yapımı (Resimli Anlatım)
Merhaba arkadaşlar bu konuda size flatcast radyolarda dj girişi nasıl yapılır ve radyoda yayın nasıl yapılır onu anlatmaya çalışacağım..

1.ADIM
Öncelikle kendinize yayın yapacak bir radyo bulmanız gerekmektedir.

2.ADIM
Dj Activex Eklentisini indirip bilgisayarınıza kurmanız gerekmektedir.. Eklentiyi indirip kurduysanız sonra devam ediyoruz..

3.ADIM
Nergizlik Fm sayfasına girip DJ Girişini tıklıyoruz.

110.png

4.ADIM
Dj girişine tıkladıktan sonra karşımıza gelen pencereden kendi üyeliğimizle girşimizi yapıyoruz.. Eğer üyeliğin yoksa Buradaki
yazıyı inceleyerek yeni bir üyelik Alabilirsiniz..

210.png

5ADIM
Açılan pencerede radyo yöneticisinden aldığımız "sid no" ve "şifreyi" giriyoruz ve "Getstream" tıklayarak yayına giriş yapıyoruz..

310.png

6.ADIM
Aşağıdaki resimdeki gibi dj panelimiz acılacaktır..

410.png

7.ADIM
Bu kısımda tema seçimi yapacagız.. Alttaki resimde görülen "Preset Selection" pencersinden isteğimiz temayı seçip maus sol tuşu ile çift tıklayarak radyomuza uygulayabiriz.

510.png
8.ADIM
Bu adımda yayının en önemli paneli olan "DJ-Mixer" resimli olarak alttaki resimde anlatılmıştır..

dj_mix12.jpg

8ADIM
Bu kısımda yayın ayarlarını kontrol ediyoruz.

610.jpg

Eğer port kapalı ise portu kapalı olan dinleyiciler yayına giremez.. Yayına portu açık dinleyici girerse portu kapalı dinleyicilere yayına girme imkanı sağlar ve portu kapalı dinleyiceler yayına girebilir.. Bu durumlarda en kısa sürede modeminizdeki UDP 40123 nolu portu acmanız gereklidir..

9.ADIM
Bu adımda chat ayarlarının nasıl yapıldığını göreceğiz. Resimde hangi ayarın ne işe yaradığını anlattım.. resmi inceleyerek size uygun ayarları yapabilirsiniz.

711.png

Alıntı
f8r22tkp.png
Ara

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

10tl.net Destek Forumu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping