Konuyu Oyla:
  • Toplam: 7 Oy - Ortalama: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blogger'da Güncel Yazıları Kayan Haber Bandı Haline Getirme
#1
Blogger blogunuzda en son güncel haberlerinizi istediğiniz sayıda kayan haber bandı haline getirmek ister misiniz? Ayrıntılar yazımızın devamında…

Blogger blogunuzda birkaç basit eklentiyle güncel içeriğinizi kayan haber bandı şeklinde blogunuzun istediğiniz yerine ekleyebilirsiniz.

ADIM 1.)Aşağıdaki Kodlarımızı blogumuzda şablon içerisine veya HTML/Javascript Ekle Bölümünden istediğimiz yere ekleyebiliriz. Öncelikle .js ile biten javascipt aşağıdaki dosyamızı bir yere yüklememiz yani host etmemiz gerekiyor.

Kod:
http://xgitarx.sitemynet.com/kayan-son-yazilar-blogog.net.js

ADIM 2.)Yukarıdaki kodu bir yere yükledikten sonra yeni linki aşağıda sonu .js ile biten linkin yerine yazacağız.

Kod:
<script style="" src="http://xgitarx.sitemynet.com/kayan-son-yazilar-blogog.net.js"> </script><script style=""> var nMaxPosts = 15; var sBgColor; var nWidth; var nScrollDelay = 175; var sDirection="left"; var sOpenLinkLocation="N"; var sBulletChar="»»»»"; </script> <script style="" src="http://www.blogog.net/feeds/posts/default?alt=json-in-script&callback=RecentPostsScrollerv2"> </script>

ADIM 3.)Yukarıdaki kod penceresinde blogog.net kısmına kendi sitenizin adresini yazıyoruz ve işlem tamam. Kayan haber bandındaki haber sayısını yukarıdaki kod penceresinde "15" sayısını değiştirerek ayarlayabilirsiniz. Kayan haber bandının hızını ise 175 sayısını (azaltarak hızlanır, yükselterek yavaşlar) değiştirerek ayarlayabilirsiniz.
Güle Güle Kullanın...Aşağıdaki örneğe göz atabilirsiniz.

ÖRNEK:
Tepkiler: eğlenceli (0)ilginç (0)etkileyici (0)

Alıntı
f8r22tkp.png
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi


10tl.net Destek Forumu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping